You are currently viewing JOGA NA SUPie!

JOGA NA SUPie!

JOGA NA SUPie z orłowem na plaży

benefity JOGI I SUPa

DLACZEGO WARTO ĆWICZYĆ JOGĘ?

 • Uprawianie jogi korzystnie wpływa na działanie układu odpornościowego organizmu. Dzięki właściwemu dotlenieniu oraz odpowiedniej sile i giętkości o wiele rzadziej zapadamy na choroby układu kostno – stawowego jak reumatyzm, sercowo – naczyniowego oraz na wszelkiego rodzaju infekcje górnych oraz dolnych dróg oddechowych.
 • Joga wyszczupla sylwetkę oraz wzmacnia mięśnie całego ciała. Ponadto sprawia, że jesteśmy bardziej giętcy i rozciągnięci – co ma bardzo korzystny wpływ na redukowanie wszelkich napięć mięśniowych powstałych na skutek pracy fizycznej lub też uprawiania innych rodzajów sportu.
 • Regularne uprawianie jogi usprawnia tempo przemiany materii w organizmie oraz poprawia krążenie krwi i metabolizm, dzięki czemu przyczynia się do poprawy kondycji układu sercowo – naczyniowego, pozwala usunąć szkodliwe toksyny oraz złogi z jelit, a także przyczynia się do efektywniejszego spalania tkanki tłuszczowej.
 • Joga minimalizuje oraz redukuje negatywne skutki stresu, takie jak bezsenność, kołatanie serca, nerwowość i rozdrażnienie. Pomaga zmniejszyć w organizmie poziom hormonu odpowiadającego za stres, czyli kortyzolu oraz sprawia, że stajemy się wyciszeni i zrelaksowani. Technika właściwego i głębokiego oddychania przydaje się także bardzo często w sytuacjach stresowych, kiedy to potrzebujemy szybko się uspokoić.
 • Nie obciąża kręgosłupa oraz wszystkich grup mięśniowych – tak jak dzieje się to w przypadku podnoszenia wolnych ciężarów na siłowni lub uprawiania innych rodzajów aktywności fizycznej. Jednocześnie znacząco wpływa na poprawę oraz wzmocnienie całego ciała i poprawę wyglądu oraz wysmuklenie naszej sylwetki. Ćwicząc jogę pracujemy zawsze z ciężarem własnego ciała, co oznacza, że nasze mięśnie muszą wykonać dosyć ciężką pracę – jednak proces ten odbywa się w bezpieczny sposób.

 

 

 

 

 

 

 

Połączenie jogi i deski SUP jest najlepszym antidotum na życie online.

Era cyfrowa jest cudowna. Jesteśmy połączeni przez cały czas i możemy rozmawiać z przyjaciółmi i członkami rodziny na całym świecie. Możemy dzielić każdą część naszego życia, co jest świetne, jeśli jesteś daleko od bliskich. Jednak drugą stroną tego jest fakt, że jesteśmy stale połączeni, a nasze inteligentne urządzenia ciągle otrzymują wiadomości, na które należy nieustannie zwracać uwagę. Może to być niezwykle wyczerpujące i męczące.

Kiedy jesteś na desce z wiosłem jak i kiedy ćwiczysz jogę, to jesteś tylko ty, deska, joga i woda. Twoja uwaga skupiona jest na chwili i nie ma czasu na sprawdzenie telefonu. To doskonałe antidotum na świat napędzany technologią, w którym żyjemy, ponieważ nie masz innego wyjścia, jak odłożyć telefon i być obecny w tej chwili. Możesz myśleć o tym jak o mini-cyfrowej detoksykacji.

DLaczego warto pływać na supIE?

 • Zwiększenie równowagi Deski z wiosłami są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci utrzymać się w pozycji pionowej. Jednak cały czas musisz pracować, aby utrzymać się  na nogach. Jest to szczególnie ważne, gdy wiosłujesz na wzburzonej wodzie z dużymi falami. Nauczysz się toczyć walkę z ciągle zmieniającą się powierzchnią, która nieoczekiwanie potrafi  rzucać cię w różne strony. Korzyści z tego w codziennym życiu są niewiarygodne. Będziesz o wiele lepiej przygotowany na utrzymanie pionu, jeśli potkniesz się lub zostaniesz popchnięty. To znacznie przyczyni się do zapobiegania urazom i sprawi, że będziesz znacznie stabilniejszy. Poprawa równowagi jest długą drogą do promowania zwinności, wydłużenia czasu reakcji, a nawet może poprawić ogólną wydajność. 
 • Dobry trening Cardio SUP jest doskonałym sportem siłowym jak i sercowo-naczyniowym. Kiedy ścigasz się z falami i pracujesz nad oporem wody, twoje tętno zaczyna wzrastać. Możesz wykonywać sprinty w krótkich odcinkach lub podnosić wytrzymałość na długim odcinku. Jeśli chodzi o trening cardio, pływanie na desce jest tak samo dobre, jak bieganie lub jazda na rowerze. Łączy wszystkie dobre elementy w jednym, dodatkowym  plusem jest fakt, że nie wywiera ogromnej presji ani wpływu na twoje stawy.
 • Odstresuj się w naturze Otaczanie się lasem i górami lub plażą czy jeziorem to jedno z najlepszych uczuć na świecie. Możesz natychmiast poczuć mentalny i emocjonalny wpływ bycia blisko natury. Płynąca woda jest szczególnie korzystna dla umysłu i pozwoli ci łatwo uwolnić się od stresów  lub zaburzeń nastroju. Akcja wsiadania na deskę w trybie stand-up, szczególnie w trudniejszych warunkach pogodowych , również pozwala się odstresować, ponieważ musisz skupić się na tym, co robisz i nie masz czasu na myślenie o niczym innym. Po ukończeniu treningu poczujesz się jakbyś był o setki kilometrów od wszystkiego, co powodowało twoją udrękę psychiczną. Endorfiny, które przypłyną do ciebie na długo poprawią nastrój, więc prawie niemożliwe jest, aby czuć przygnębienie po wejściu na deskę.
 • Poprawia koncentrację Ustawienie SUP na wodzie i utrzymanie na nim równowagi wymaga zwłaszcza początkowo dużej koncentracji. Całe twoje ciało działa jak jedno, abyś stał pewnie, gdy woda płynie i przeszkody pojawiają się niemal znikąd. Musisz skupić się na wodzie wokół siebie i tym, co nadchodzi, abyś mógł utrzymać kurs i siebie na desce. Nawet przy łagodniejszych wiatrach z pewnością jest to trudne, a jeśli chcesz pozostać w pozycji wyprostowanej, musisz cały czas utrzymywać koncentrację. Wyostrzona koncentracja ma wiele zalet i jest korzystna dla wszystkich dziedzin życia.
 • Trening całego ciała Nawet na najspokojniejszych wodach wejście na deskę i płynięcie może być niesamowitym treningiem całego ciała. Używasz ramion do wiosłowania, kręgosłupa do równowagi , a nóg do stabilizacji. Po dodaniu prędkości i nieoczekiwanych zwrotów akcji dla całego twojego ciała będzie to wyzwanie, a twoje mięśnie naprawdę będą ciężko pracować. Nie ma tak wielu innych sportów lub ćwiczeń, które działają prawie na wszystkie grupy mięśni naraz. To sprawia, że ​​SUPing jest doskonałym wyborem dla każdego, kto chce uzyskać formę.

*żródło:

 • JOGA >>> Bee.pl
 • SUP >>> SUPY.pl

 

Dodaj komentarz